FIBA Şampiyonlar Ligi’nde 8’li Final Atina’da

0
113

Basketbol Erkekler FIBA Şampiyonlar Ligi’nde temsilcimiz Türk Telekom Spor’unda mücadele edeceği 8’li finallerin yeni adresi Atina oldu.

Resmi Açıklama Geldi

Koronavirüs tebirleri kapsamında ertelenen turnuvanın yeni adresi ve tarihleri belli oldu. Organizasyondan yapılan açıklamaya göre, 30 Eylül-4 Ekim tarihlerindeki 8’li final müsabakaları, Atina’daki Nikos Galis Spor Salonu’nda yapılacak.

Müsabakaların seyircili olup olmayacağı konusu ise Yunan yetkilerle yapılacak olan görüşmeler sonrasında belli olacağı belirtildi.

Turnuvada Mücadele Edecek Takımlar

Ülkemizden Türk Telekom’un yanı sıra, AEK (Yunanistan), Casademont Zaragoza (İspanya), ERA Nymburk (Çekya), Hapoel Bank Yahav Jerusalem (İsrail) ve San Pablo Burgos (İspanya) takımları 8’li finale katılmaya hak kazanmıştı.

Pandemiden dolayı ertelenen ve 8’li finallere katılmayı kazanacak iki takım ise Dijon (Fransa)- Nizhny Novgorod (Rusya) ve Iberostar Tenerife (İspanya) -Filou Oostende (Belçika) karşılaşmaların sonucunda belli olacak. Bu iki mücadele ise 16 Eylül’de oynanacak.

30 Eylül ve 1 Ekim’de çeyrek finaller ile başlayacak mücadeleler, 2 Ekim’de yarı finallerle devam edecek. Üçüncülük ve final maçları ise 4 Ekim’de oynanacak. Eşleşmeleri belirleyen kura Son 16 Turu maçları tamamlandıktan sonra çekilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here