Hazal Kaya: Hassas İnsanların Kendilerini Öldürmesine Sebep Oluyorlar

0
99
Hazal Kaya: Hassas İnsanların Kendilerini Öldürmesine Sebep Oluyorla

Uzun bir aradan sonra ‘Benden Ne Olur?’ adlı film ile setlere dönen  Hazal Kaya dizi sektörün dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bir dergiye verdiği röportajda kullandığı ifadelerle sektörün kadın oyunculara bakışını gündeme getirdi.

Setlere Dönüyor

Uzun bir aradan sonra ‘Benden Ne Olur?’ adlı film ile setlere dönen ve yaptığı paylaşımlarla beğeni toplayan Hazal Kaya, bir dergiye verdiği röportajda kullandığı ifadelerle sektörün kadın oyunculara bakışını bir kez daha gündeme getirdi. Meslektaşı Ali Atay ile yaptığı evlilikten Fikret Ali adlı bir erkek çocuk sahibi olan ve doğum sonrası başlayan karantina süreci nedeniyle uzun bir süredir evinde olan Hazal Kaya, bir film projesi ile suskunluğunu bozmaya hazırlanıyor.

Kilolu Diye Kadınlara Başrol Verilmiyor

Kilolu kadınların sektörde çektiği zorluklara değinen oyuncu Hazal Kaya, “Kilo aldığım dönem kapak çekimine gidip, sonrasında iç sayfalara alındığımı öğrendiğim oldu. Dizi sektörü de kilolu diye kadına başrol vermiyor” dedi.

Kendilerini Öldürmelerine Bile Sebep Oluyorlar

Hazal Kaya Elle dergisine çok samimi açıklamalarda bulundu. Takoz kullandığı ve şeker hastalığı yüzünden aldığı kilolar için sosyal medyada yaralayıcı şeyler yazıldığını söyleyen oyuncu, “Bunu hassas insanlara yaptığınızda, zayıflama haplarıyla kendilerini öldürmelerine bile sebep olabiliyorsunuz, yapmayın!’ dedim. Bu uğradığım şiddet, başkalarına güç vermek arzusu yarattı” diye konuştu.

Zayıf Ve Güzel Oldukları İçin Başarılı Olmuyorlar

Hazal Kaya şunları söyledi:

Kilo aldığım dönemde dergiler için kapak çekimine gidip, sonrasında iç sayfalara alındığımı öğrendiğim oldu. Dizi sektörü de kilolu diye kadına başrol vermiyor. İnsanlar güzellik standartlarına uyan kadınları izlermiş. Zayıf ya da güzel kadınlar da sadece öyle oldukları için başarılı olmuyor. Bu algı da çok klişe ve yanlış. Bu değersizleştirmenin bir parçası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here