Maske Takmayıp, Polise Tekme Attı; Polisler Görevden Uzaklaştırıldı

0
377

Kadıköy’de maske takmaması sonrasında uyarılan kadın, iki polis memuruna küfür ve hakaret edip tekme attı. Bunun üzerine polis memurları kadını gözaltına almak için müdahalede bulundu. Kadına para cezası verilirken iki polis memurunun valilikten yapılan açıklamayla görevden uzaklaştırıldığı duyuruldu.

Olayla İlgili Adli Ve İdari Soruşturma Devam Ediyor

T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü basın açıklaması:
“Kadıköy ilçemiz Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesinde 19.08.2020 tarihinde güvenlik görevlilerimiz tarafından yapılan “Sağlık İçin Hepimiz İçin COVİD-19 denetlemeleri” sırasında R.B isimli kadının, maskesini usulüne uygun şekilde takmadığı görülerek uyarıda bulunulmuştur. Polis memurlarının uyarısına R.B. hakaret içeren söz ve davranışlarla karşılık vermiş, yapılan ikazlara rağmen bu tutumuna devam etmesi üzerine, gözaltına alınmak istenmiştir. Gözaltına alınma esnasında kesinlikle görmek istemediğimiz görüntülerin yaşanması bizi çok üzmüştür. Konuyla ilgili olarak Valiliğimizce başlatılan soruşturma kapsamında ilgili polis memurları görevden uzaklaştırılmıştır. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

istanbulda maske olayı

Neler Yaşanmıştı ?

Dün Kadıköy’de maske takmadığı iddiasıyla ilgili olarak polis memurlarının gözaltına almak istediği kadın, memurlara küfür ve hakaret etmişti.

Tüm ikazlara rağmen bu tutumunu sürdüren kadına polis müdahalesi tepki toplamıştı. Bugün İstanbul Valiliği’nin yaptığı yazılı açıklamaya göre, iki polis memurunun görevden uzaklaştırıldığı açıklandı. Bunun üzerine fiziksel müdahalede bulunan polisin mi yoksa hakaret ve küfür ederek polise tekme atan kadının mı haklı olduğu tartışma konusu yarattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here