Nihat Özdemir: ” Ne Olursa Olsun Liglere Devam Edeceğiz”

0
100

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, liglerin başlaması, yayıncı kuruluş, hakem ve takımların seyircili maç isteklerine kadar birçok konuda DHA’ya özel açıklamalar yaptı.

”Ne Olursa Olsun Liglere Devam Edeceğiz”

Bir yandan devam eden salgınla birlikte liglerin başlamasıyla takımların koronavirüsle mücadele kapsamında tedbirleri sıkı sıkıya tuttuğunu belirten Nihat Özdemir ”Liglerimiz başladı, Süper Lig takımlarımızı bu işlere çok dikkat ediyor, aynı şekilde 1’inci Lig takımlarımız da çok dikkat ediyor. Misli.com 2’nci Lig ve Misli.com 3’üncü Lig’de pandemiden dolayı bazı olaylar yaşıyoruz. Her kulübün dikkat etmesi lazım. Hakemlere gözümüz gibi bakıyoruz, onlarda da pozitif vakalar çıkıyor. 2’nci Lig ve 3’üncü Lig takımları kamp yerlerini antrenman sahalarına daha çok dikkat etmeleri gerekiyor. Ne olursa olsun liglere devam edeceğiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

”Takımlarımız Maçları Seyircili Oynamak İstiyor”

TFF Başkanı Özdemir, takımların maçları seyircili oynamak istediğine vurgu yaparken “Türkiye’de pandeminin seyrini hep birlikte takip ediyoruz. Sağlık Bakanlığımız ve Bilim Kurulumuz da bu işin üzerinde. Sürekli görüşme halindeyiz. Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu da bu işin üzerinde. Biz de maçları seyircili oynatmak istiyoruz, neredeyse yüzde 10 kapasiteli oynamasına da razı olduk ama Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu müsaade etmiyor. Önümüzdeki günlerde pandemi de bir rahatlama olursa görüşmelerimizi devam ettirerek  bütün liglerimizi az da olsa, taraftarla hiç olmazsa localarımızı açarak liglerimize devam etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

”Yayıncı Kuruluşla Görüşmeler Devam Ediyor”

Yayıncı kuruluşla ödeme konusunda yaşanan sıkıntı ise merak edilen bir başka konuydu. Nihat Özdemir’de bu konu içinse ”Görüşmelerimiz devam ediyor. Sık sık görüşüyoruz, inşallah onu da kısa sürede sonuçlandıracağız” dedi.

”Hakemlerimiz Ellerinden Gelen Gayreti Gösteriyor”

“Maçlarımızı hem hakemlerimiz, hem de VAR yönetiyor. Bunun TFF 1’inci Ligi ve Msli.com 2’nci Lig, Misli.com 3’üncü Lig’i var ve buralarda da hakem olaylarına maalesef rastlıyoruz, olabilir onlar da insan, VAR’da görevli olanlar da insan. Biz bu hataları en alt seviyede, minimum seviyede tutmak istiyoruz. Merkez Hakem Kurulu ve hakem arkadaşlar ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Her geçen hafta daha da iyi olacaklarına da inanıyoruz.”

”Misli.com’un Sponsorluğu Çok Büyük Avantaj’

Misli.com’un alt liglere olan sponsorluğu hakkında da konuşan Nihat Özdemir ”Misli.com ile bir anlaşma yaptık. Hem isim sponsoru oldular, hem de maçları yayınlayacaklar. 2’nci ve 3’üncü Lig kulüplerimiz için çok büyük bir avantaj. Bundan sonra Misli.com 2’nci Lig ve Misli.com 3’üncü Lig maçları daha güzel maçlar olacak. Oyuncular kendilerini motive edecekler, maçların yayınlandığını bilecekler. Kulüplerimiz de bunu istiyordu. Misli.com’da elini parmağını değil vücudunu taşın altına soktu ve gelip sponsor oldular ve onlarla beraber devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here