Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu:Ali Koç İle Tartışmamız Oldu

0
179

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Yeni Malatyaspor ile bu akşam oynayacakları maç öncesinde Trabzonspor’un gündemine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Elneny Gündemiz de Olmadı”

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, “Trabzonspor, bütçesinin yarısını bir oyuncuya harcayamaz. Elneny hiçbir zaman gündemimize gelmedi. Gelseydi de zaman kaybı olurdu. Kombine ve maç gelirlerimiz sıfır. Bu sene içinde bulunduğumuz durum ürün satışlarına da olumsuz yansıdı. Satışlarda yüzde 40 düşüş yaşandı. Bu aralar çok fazla oyuncu yazılıp çiziliyor. Böyle olunca ilgilenmediğimiz oyuncuların menajerleri bile bizi arayarak, “Başkanım oyuncu ile ilgileniyormuşsunuz, menajerlik yetkisi benim elimde” dedi.

”Talisca’yı Alsaydık Kulüp Batardı”

Trabzonspor’un transfer gündeminde sık sık yazılıp çizilen Talisca haberlerine ise ”Talisca günlerce yazıldı ama Talisca’yı alsaydık kulüp batmıştı. Bu kulübün en büyük sıkıntısı maalesef hesap yapılmadan ve harcama yapana hesap sorulmadan ortaya çıkan mali tablodur. Arabanızın deposundaki 4 senede kullanmanız gereken yakıtı bir senede kullanırsanız gelecek dört yıl yerinizde sayarsınız” dedi.

”Ali Koç İle Tartışmamız Oldu”

”Ali Koç ile yeniden yapılandırma konusunda bir tartışmamız oldu. Yeniden yapılandırma ihlal edildiği zaman kulüp başkanı sorumludur. Bizden önceki iki dönem borçları biz devraldık ve iki başkanı da muaf tuttuk. Ali Koç bunu neden imzaladın diyor. Biz de bunun ödenebilir borç olduğunu söyledik. Mali tablolarla ilgili verdiğimiz sözün büyük bölümünü tuttuk.”

”15 Milyon Lirayla Şampiyonluk Mücadelesi Veriyoruz”

”Ciddi bir şekilde tahrip olmuş finansal yapıdan sürdürülebilir bir yapıya geldik. Üç büyüklerin 50 milyonluk kadrosuyla verdiği şampiyonluk mücadelesini biz 15 milyon lirayla vermeye çalışıyoruz.”

İki Bölgeye Daha Transfer Yapılacak”

Başkan Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor’un şampiyonluğun en büyük ve önemli  adaylarından biri olduğunu belirtirken  ”Transferde kalan sürede bir iki bölgeye daha takviyeler yapılacak” sözleriyle transfer döneminin bitmeden takıma takviyeler yapılacağının müjdesini verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here